WEDDINGS & EVENTS, BODRUM DMC

WEDDING IN BODRUM

January 08, 2019

10 reasons why it’s the best destination to say “I do”

1- Vacation Lovin’

Your ultimate trip to happy ever after.

Share your love for adventure and vacations with your guests. Bodrum is much more than a destination for wedding spot, it’s a hideaway for rest and recreation. To make your wedding event more exciting, explore pre-wedding activities.

2-Party Pleasure

Dance to the end of Love.

If you are a music or party-loving couple, then Bodrum is just the place to get married. Take advantage of the colourful nightlife by hiring a DJ to perform at your after party at one of the bars. This is also a great way to add a local touch to your wedding.

3-Gorgeous Mandarin Groves

For true nature lovers.

Bodrum is home to gorgeous mandarin and olive groves that serve as a naturally decorative backdrop. If greenery is your theme, Bodrum is just the location to say ‘yes’ for forever.

4-Minimalist Magic

Small effort, big impact.

White-washed buildings with highlights of blue that range from neoclassical to medieval architecture and style, complete the overall authentic look.

5-Elite Elegance

Love in the lap of luxury.

Have a premiere-style wedding at one of the area’s 5-star hotels by the beach or abroad a sleek yacht. There are a number of ways to integrate extravagance into your event. The options are endless.

6-Celebrity Standards

Lights! Camera! I do!

Under the gaze of the paparazzi or high security secret - Bodrum is a top spot for celebrity nuptials and extravagant after parties. Get a taste of star treatment by holding your wedding event at one of the many exclusive venues available in Bodrum.

7-Artistic Soul

Home to Romanticism

Bodrum is home to a number of awesome ancient historical sites – some built as a memorial to love itself. Your love will surely stand the test of time like these stunning creations.

8-Seaside Glamour

Divine Destiny

Bodrum Peninsula is surrounded by a myriad of sparkling bays. Imagine feeling the warm sand between your toes during the ceremony, followed by a romantic, candlelit dinner under the stars. What could be more heavenly?

9-Love Boat

Your intimate escape.

Sharing your day with just your nearest and dearest? The Mediterranean’s celebrated turquoise coastline is waiting to share its unique magic with you aboard a traditional Gulet or sleek, luxurious yacht.

10-Turkish Delights

The way to the heart is through the stomach

If you’re a fan of amazing cheeses, olive oil & seafood you’re in for a treat!  Bodrum’s reputation for delicious cuisine, prepared with natural and local ingredients is unequalled and will impress even the pickiest palate.

“DÜĞÜNÜMÜZÜ BODRUM’DA YAPALIM” DEDİRTEN 48 SEBEP

March 08, 2018

Eğer sevginin, aşkın ve tutkunun ruh hali bir toprak parçasına dökülüp her yıl kendini yenileyen çiçeklerde vücut bulsaydı o toprak parçası 'Bodrum Yarımadası’ndan başka bir yer olamazdı.

“Tohumu yarım saat önce dikmek, hayattan yarım saat kazanmaktı. Fidanın büyüdüğünü dünya gözüyle yarım saat fazla görmekti” der Halikarnas Balıkçısı, ‘Mavi Sürgün’ isimli kitabında.                                                                                     

Hangimiz bilir, hala Bodrum’da yürürken  Cevat Şakir’in diktiği ağaçların arasından geçtiğini?

Böylelikle ilk sebebi Bodrum’u Bodrum yapan özelliklere bırakalım. Diğer sebepleri de öncelik sıralaması yapmadan sunalım;

- Şehir hayatının ortalama 1 aylık tatil hakkı sunduğu insanlar, bu haklarını “şehirden kaçmak” düşüncesi üzerine bindirmekteler. Aynı insanlara düğününüzü Bodrum’da yapar mısınız?” diye sorduğunuzda “hemen ışınlanalım” dercesine gözlerinde beliren ilk ışıkla aydınlanıyorsunuz.

- Bir düğünün maliyetini etkileyen en önemli faktörlerden biri “Menü fiyatı  çarpı davetli sayısı”dır. Matematiksel bir gerçek olarak sayı azaldığında maliyet düşer. Şehir dışında yapacağınız düğünde de bu sayı otomatikman azalır.

- Düğününüze  sadece istediğiniz insanları davet etmenin en kolay yolu, düğünü bulunduğunuz şehrin dışına taşımaktır. Bodrum, bir çok tatil yöresi kentsel dönüşürken halen “şehir dışı” özelliğini korumaktadır.

- Arkadaşlarınızın ve akrabalarınızın bir çoğu tatilini geçirmek için zaten Bodrum’u tercih ederlerken,  Bodrum’da yapacağınız düğüne de kolaylıkla katılacaklardır.

- Günümüz şartları bazı alışkanlıkları değiştirmemize sebep olmuştur. Artık Bodrum’daki düğününüze davet ettiğiniz kişilerin konaklama ve ulaşım masraflarını kendileri karşılamaları da normal sayılacaktır.

- “Menü Fiyatı çarpı Davetli Sayısı”ndaki bir diğer değişken olan “Menü Fiyatı”, Bodrum’da tam bir değişkendir. Bodrum’un güzellikleri sabit kalacak şekilde bu fiyatı geniş bir aralıkta belirleme şansınız vardır. Bu araştırmayı yaparken size sunabileceğimiz “ücretsiz danışmanlık hizmetimizden” yararlanabilirsiniz.

- Bodrum’da düğün yapmak, Yalıçiftlik, Torba, Bitez, Yahşi, Akyarlar, Kadıkalesi, Gümüşlük, Yalıkavak, Göltürkbükü, Gündoğan, Dereköy’de, hatta Milas’a bağlı da olsa Güvercinlik koylarında düğün yapmak demektir. Saydığımız her yer, kendine has özellikleri ile Bodrum’da düğün yapmak için fazlasıyla neden barındırır.

- Düğün organizasyonunuz için bu kadar çok alternatif sunan Bodrum Yarımadası,  “en az”, şehirde gerçekleşen düğünler için gerekli deneyime de sahiptir.

- Bodrum’da gerçekleşecek düğününüz bir güne sığmaz. Öncesi ve sonrası ile düğününüz muhteşem bir haftasonu etkinliğine veya haftaiçi kaçamağına dönüşür. (Bkz: Bir güne sığmayan düğünler)

- Düğün, içinden eğlence geçen bir etkinliktir. Bodrum ise eğlencenin merkezidir. Şehirde yaşanan “düğün stresi”, Bodrum’un masmavi sularında gözle görünmeyen bir kum tanesine dönüşür.

- Bodrum’da bir gelin düğün sabahı, saçını ve makyajını yaptırmadan önce yüzebilir, düğün sonrası aynı makyajı, after party’de aynı denize atlayarak silebilir.

- Bodrum’da “evet” derken çekilmiş fotoğrafınıza mavinin 50 tonu eşlik edebilir.

- Bodrum’daki doğal güzellikler, düğün dekorasyonunuzun maliyetini düşürebilir.

- Bodrum düğün organizasyonunuz için EventAsist Bodrum hizmetinizdedir.

“48 neden olmadı” diyorsanız geriye kalanları düğününüz sonrası sizden dinleriz. Düğün organizasyonunuzun hayal ettiğiniz gibi gerçekleşmesi dileklerimizle…

DAMAT YIPRATAN DÜĞÜN DEKORASYONLARI

March 06, 2018

Damat dediğimiz kişi –çoğunlukla- küçükken ‘cowboy’culuk oynayan, biraz büyüyünce arkadaşları ile maça giden ve sonunda da herkes gibi evlenmeye karar veren bir adamdır.

Bir damadın evlenmeye karar verdiği an ile evleneceği gün arasında geçen zamana  “damat yıpratan süreci” denir. Birçok faktör bu sürecin hafif-çok hafif veya ağır-çok ağır geçmesine sebep olur.

Bu süreci çok hafif geçiren damatların, kendi düğün davetiyelerini tasarladıklarına, hatta yeni supla modelleri yarattıklarına şahit olmuşuzdur. Çok ağır seyreden süreçlerde ise, bazı damatların düğün hazırlıkları esnasında koşarak bir oyuncak dükkanına girip oradaki askerlerle oynadıkları, oynarken de garip sesler çıkarttıkları görülmüştür.

Ortalama bir “damat yıpratan süreci”, 3 ila 6 ay sürer. Bu süreçte, öncül ilgi doğal olarak gelinin üzerindedir. Gelin de, ilgisini gelinliğe yönlendirmiştir. Gelin ile gelinlik arasında kurulan diyetisyen köprüsü ne kadar çabuk ve kolay aşılırsa geriye kalan yolu yürümek de o derece basit olacak ve düğün hazırlıklarını gerçekleştirmek eğlenceli bir hal alacaktır.

Yüzüklerin seçimi, düğünün nerede yapılacağı ve kimlerin davet edileceğine de karar verilmesi ile birlikte planlamanın kaba kısmı tamamlanmış olur. İşte en önemli an budur. Çünkü, çoğu damat derin bir “oh” çekerek düğün hazırlıklarının kendisine düşen kısmının tamamlanmış olduğunu zanneder ve rahatlar. Oysa, sağlıklı bir ilişkinin doğal bir neticesi olarak, gelin, düğün planlamasının detaylarında da kendisinin yanında olmasını isteyecektir. Bu aşamada, hem gelini, hem de damadı rahatlatacak en doğru çözüm, onların isteklerini anlayarak yerine getirecek ve yönetecek bir organizasyon firması ile anlaşmaktır.

Organizasyon firmasının belirlenmesi için yapılan araştırmada damat yıpratan sürecinin etkisi “pik” yapabilir. Bunun nedeni çok basittir: Düğün detaylarının planlanmasını çoğu kişi “süsleme” olarak algılar, çünkü kendini “Düğün Organizasyonu Firması” olarak lanse eden çoğu kuruluş, masa süslemesi, seremoni takı, gelin yolu hazırlanması, çiçek, masa örtüsü, mum, şamdan vs. seçimleri dışındaki konulara tam olarak hakim değildir. Böyle bir firma sahibi kadının karşısına, eskiden “cowboy” olan bir adamı çıkarırsanız, riske girersiniz. Kadın, damadı bir köşede “süs objesi” gibi bırakarak tamamen geline yönelecek ve onu özendirecek detayları sergileyecektir. Durum öyle bir noktaya gelecektir ki, örneğin dördüncü masa örtüsü alternatifi esnasında  “canım sen de fikrini söylesene” denince damat, 40.000 kişinin doldurduğu bir statta penaltı kaçırmış bir futbolcu utangaçlığı ile ve kendisinin oyundan çıkartılmasını isteyebilecek bir ifade ile sağa sola bakınmaya başlayacaktır. Firma sahibi kadın da durumu toparlamak isterken, “canım damatlar pek anlamaz, o dinlensin, sizin kararınız yeter” gibi sözlerle muhtemelen pot üstüne pot kıracaktır. Sonuç hüsrana dönüşmeden önce son çıkış bu yola hiç girmemektir.

Oysa kim demiş, damat düğün dekorasyonundan anlamaz diye? Ve kim demiş, bütün düğün detayları, süslemeden ibarettir diye? Düğün dekorasyonu da dahil, düğün planlamasının tüm bileşenleri damadın da içinde bulunması gereken detayları içinde barındırır.  Sahne kurulumundan oturma düzeninin belirlenmesine, fotoğraf çekimlerinden canlı müzik orkestarasının karar verilmesine dek her detayda.

Hatta düğün organizatörü bir erkek ile gelin ve damadın kafa kafaya vererek nasıl bir düğün planlayabileceklerini düşünsenize... 

Sonuç olarak, damadın da emin ellerde olduğu EventAsist ile düğününüzü planlarken yıpranmaz, keyif alır ve yeni dostlar kazanırsınız.

Düğün davetinizin hayal ettiğiniz gibi olması dileklerimizle...

BİR DÜĞÜN ORGANİZASYONUNDA EN STRESSİZ GELİNİ, BODRUM’DA BİLE TİK SAHİBİ YAPABİLECEK BEŞ SEBEP

March 05, 2018

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz düğün davetinizi sonunda Bodrum’da yapmaya karar verdiniz.

“Ay dayınlar nasıl gelsin oralara?” diyerek sözlerine başlayan anneniz bile artık “önemli olan sizin mutluluğunuz evladım” kıvamına gelmiş durumda. Nasıl gelmesin ki! Damat kardeşimiz otelin en güzel odasını kendisine tahsis etmiş. Perdesi kapalıyken bile içeriye deniz mavisi giren odalardan. Hem düğün İstanbul’da olsa mecburen Necla Hanımlar’ı, Ziya Bey’leri hatta Nurgül’ü davet etmek zorunda kalacak. Bütün gece “aman onun nazarı değmesin”, “aman bunu oturttuğumuz masa rahatsız olmasın” diye uğraşacağına, “çocuklar Bodrum’da arkadaşları ile olmak istediler, sadece aile büyükleri davetli” diyerek çıkıveriyor işin içinden.

Düğün 9 Haziran’da. Hazırlıklar için Mart’ın 15’inde Bodrum’a gittiğinizde 25 Santigrat’lık bir “Merhaba” ile ısınıveriyor içiniz. Her yer yemyeşil, huzur dolu bir dinginlik var Bodrum’da. İçinden begonviller geçen aşkınız ile ne kadar da uyumlu olduğunu düşüne-coşa varıyorsunuz düğününüzü yapacağınız tesise.

Otelin girişinde sizi karşılayan tesis müdürü, 4 ayda toplasan 4 insan görmüş gibi sarılıyor size. Çaylar, kahveler, ikramlar faslından sonra tesis geziliyor. “Misafirlerimiz şuradan giriş yaptıktan sonra karşılama alanına geçecekler, oradan yönlendirilerek buradaki kokteyl ve seremoni alanına geçecekler. İskelemizde şöyle, yemek alanımızda böyle bir düzen…” diye anlatırken Bodrum’un büyüsü sizi çoktan sarmış durumda. Damat gözleriyle ilerleyen saatlerde denize nereden atlayacağını keşfederken siz, after party’de en sevdiğiniz arkadaşlarınızla dans etmeye çoktan başlamışsınız. Otel tamam.

Sözleşmenizi yaparak randevulaştığınız organizasyon firması ile buluşuyorsunuz. Bütün detaylar, hayal ettiğiniz şekli ile tamamlanıyor. LCV, transferler, before party, karşılama, seremoni, masa dekorasyonu, canlı müzik, sahne, hediyelikler… Herşey tamam.

Tarih: 8 Haziran

Anneniz için ayrılan oda dolu. Anneniz lobide 2 saattir odanın boşaltılmasını bekliyor. Damat resepsiyon müdürü ile tartışıyor, tesis müdürü toplantıda, lobide parmak arası terlikleri ile dolaşan tanımadığınız misafirler anlamsızca bakarak geçiyor yanınızdan. Otel ile yaptığınız sözleşmede odaların tahsis edileceği saat yazılmamış. Nerede o Mart ayındaki “Merhaba?”  Sorun çözülüyor ama  4 saat sonra.

NEDEN 1: EKSİK SÖZLEŞME  / ÇÖZÜM: DOĞRU ETKİNLİK YÖNETİMİ

Before Party için anlaştığınız mekana geçiyorsunuz akşam yemeği vakti. O da ne? Hani Jazz Band olacaktı? Tamam “canlı müzik” var ama bir amca akordeon çalarken yanındaki kızcağız kemanla kendisine eşlik ediyor, çaldıkları parça “Samanyolu”. Keyifler kaçıyor, organziasyon firmasını arıyorsunuz, firma sahibi Melike Hanım, “Caz çalacaklar ikinci bölümde” diyor, diyor da damat anlatamıyor bir türlü bunların caz enstrümanı olmadığını, caz ile kastettiği şeyin ne olduğunu. Keyifler kaçıyor, yemekler lezzetli de olsa.

NEDEN 2: YETERSİZ BİLGİ / ÇÖZÜM: VİZYON SAHİBİ ORGANİZASYON FİRMASI

Tarih: 9 Haziran Düğün Günü

Makyöz ve kuaför tam saatinde geliyorlar hazırlanma odasına. Ancak fotoğrafçı gelmek bilmiyor, hani hazırlanırken başlayacaktı çekimler?  Hemen telefona sarılıyor yine damat kardeşimiz.  “Yoldayım, geliyorum, 15 dakika kaldı, şimdi giriyorum otele…”  Böyle olacağını bilseydiniz 2 saat daha yüzerdiniz sahilde değil mi?  Kuaför de, “saat 3’te başka yerde olacağım, gitmem lazım” demeye başladı,  “keşke bu işi organizasyon firmasına devretseydiniz” diyen kuzeninize patlıyorsunuz, çocuk da üzülüp erken başlıyor içmeye. Neyse geç de olsa geliyor fotoğrafçı, ya hiç gelmeseydi ?

NEDEN 3: YANLIŞ SEÇİM / ÇÖZÜM: ZAMAN PLANLAMASI ve DOĞRU YÖNETİM

Haydi bütün terslikler geride kalsın artık. Seremoni zamanı geldi. Birazdan alana çağrılacaksınız. Bekliyorsunuz ancak bir türlü haber gelmiyor. Nikah memuru şahitlerden birinin nüfus cüzdanı olmadığından bekliyormuş, hem buradan da başka bir nikaha yetişecekmiş, aşağıda bir gerginlik. Anlaşılıyor ki kimlik İstanbul’da kalmış, haydi fotoğrafı çekilsin, whatsapp’tan atılsın, memur ikna edilsin, gitti yarım saat, güneş battı. Seremoni fotoğraflarının bir kısmında yüzünüzdeki tik belirgin bir şekilde çıkmış.

NEDEN 4: ÖNGÖRÜ EKSİKLİĞİ / ÇÖZÜM: DENEYİMLİ ORGANİZASYON FİRMASI

Nikah kıyıldı, yemekler süper, canlı müzik güzel, içkiler içildi, herşey güzel akıyor, birkaç masada çiçek eksik galiba ama olsun canım. Ve after party alanına geçildi. Esas eğlence şimdi başladı. En sevdiğiniz insanlar yanınızda, final şahane olacak. Eğlence tavan yapmış durumda. O da ne! Müziğin sesi mi kısıldı? İçki servisi 30 dakika sonra bitiyor muymuş? Nasıl olur? Yalvarmalar, yakarmalar…

NEDEN 5: SATIŞA ODAKLILIK  / ÇÖZÜM: DÜRÜST ORGANİZASYON FİRMASI

Daha onlarca neden, planladığınız organizasyonlarınızın işleyişinde risk yaratır.  Bodrum’da, İÇİNDEN BEGONVİL GEÇEN AŞKI yitirmemiş, deneyimli etkinliğinizi doğru planlayacak ve yönetecek  EVENTASIST ile bu riskleri yok edersiniz.

Düğün davetinizin hayal ettiğiniz gibi olması dileklerimizle…

Please reload

Event Planner Bodrum